Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA  6.02.2016

 

 1. Za wpłacane dniówki i składane ofiary specjalne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 Adoracja N. Sakramentu poprzedzająca Wlk. Post. Zapraszamy na cichą modlitwę przed wystawionym N. Sakramentem.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św.  i posypanie głów popiołem o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 16.30 i o godz. 18.00.  W tym dniu obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do przeżycia Wlk Postu w trzeźwości.
 4. W każdą niedzielę Wlk. Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek Wlk. Postu o godz. 16.30, natomiast dla dorosłych z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 5. Światowy Dzień Chorego przypada w czwartek 11 lutego. O 9.30 wystawienie N. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwo „lourdzkie” chorych. Również o godz. 9.30 okazja do spowiedzi. O godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich chorych naszej parafii.. Zapraszamy w tym dniu chorych, cierpiących i samotnych. Pomóżmy tym, którzy sobie sami ni poradzą.
 6. W sobotę 13 lutego w naszej parafii Dzień Fatimski. Czuwanie modlitewne o   19.00  Msza św. o godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu, pragniemy podziękować za wszystkie rodziny, które przyjęły kapłana w czasie kolędy. Za wspólną modlitwę, rozmowę oraz świadectwo żywej wiary. Chcemy Bogu przez ręce Pani Fatimskiej podziękować za wszystkie rodziny i małżonków naszej parafii. Za tych młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakramentalne małżeństwo, za małżeństwa, które w tym roku spodziewają się potomstwa. Dziękować będziemy za dzieci, które niedawno się narodziły. Pragniemy dziękować za te rodziny, które się pogodziły, za małżeństwa, które przezwyciężyły różnego rodzaju kryzysy. Wyrazić chcemy wdzięczność za chorych, którzy wyszli z choroby, a także pamiętać w modlitwie o tych, którzy na co dzień nie mieszkają w naszej parafii, ale będąc w gościnie spotkali się z kapłanem.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno gospodarcza.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii chrzest. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00.
 9. W piątek 12 lutego Parafia J. Chrystusa Króla Wszechświata na Osiedlu Przylesie zaprasza na XIII Dekanalną Modlitwe o trzeźwość. W programie o godz. 17.00 Adoracja N. Sakramentu; 17.30 Droga Krzyżowa; godz. 18.00 Msza św.
 10. Zakończył się czas odwiedzin duszpasterskich. Rodzinom, które nas przyjęły serdeczne Bóg zapłać za możliwość wspólnej modlitwy. Dziękujemy za życzliwe i spokojne przeżycie kolędy. Słowa wielkiego uznania za wszystkie poczęstunki, złożone ofiary i serdeczna atmosferę.
 11. W minionym tygodniu do Domu Ojca powróciła śp. Krystyna Jędrzejewska l. 77 z Nowej Wsi. Wieczny odpoczynek..