Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  26.X. 2014

 

  1. Za składane ofiary i wpłacane dniówki – serdeczne Bóg zapłać.
  2. Uroczystość Wszystkich Świętych w sobotę. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. wieczornej. 1 listopada o godz. 14.30 rozpocznie się tradycyjna procesja na Starym Cmentarzu, a zakończy się na Nowym – przy krzyżu, gdzie zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Natomiast na cmentarzu w Łapiszewie nabożeństwo za zmarłych również o godz. 14.30. W dniu 1 listopada po południu można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za nabożne nawiedzenie cmentarza, oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych można zyskać odpust zupełny, zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.
  3. Proboszczowie – administratorzy cmentarzy parafialnych przypominają o obowiązku uporządkowania grobów na cmentarzach parafialnych oraz o obowiązku ich przedłużenia po 20 latach.. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach parafialnych zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta na utrzymanie cmentarzy ( opłaty za wywóz śmieci i za wodę, sanitarne cięcie drzew, wycinanie drzew starych stwarzających niebezpieczeństwo uszkodzenia nagrobków cmentarnych.)
  4. Można jeszcze składać intencje na Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawimy: w piątek: 7, 14, 21 i 28 listopada o godz. 18.00 Przyjmujemy zdrowaśki za zmarłych. W Oktawie Wszystkich Świętych o godz. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych, których wymienimy w zdrowaśkach.
  5. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 9 listopada o godz. 16.30.
  6. Chorych odwiedzimy w sobotę 8 listopada przed południem.
  7. W minionym tygodniu w naszej parafii w niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 2110 wiernych