Ogłoszenia parafialne

 

IV NIEDZIELA ADWENTU   21.12. 2014

 1. Za składane ofiary oraz dniówki – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na obiady dla dzieci.
 3. Wigilia Bożego Narodzenia w środę. W wigilię zalecany jest post. Msze św. o godz. 6.00 (ostatnie roraty), 6.30. Nie będzie wieczornej Mszy św. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek, od godz. 5.45 – 7.00.
 4. W Pierwsze Święto Bożego Narodzenia, Msze św. o godz.  00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 5. Chrzest w Pierwsze Święto Bożego Narodzenia.
 6. W II Święto Bożego Narodzenia obowiązuje u nas niedzielny porządek nabożeństw.
 7. Kolekta z Drugiego Święta przeznaczona jest na potrzeby K.U.L.
 8. Wizyta duszpasterska – kolęda – rozpocznie się w sobotę 27 grudnia. Tak jak co roku prosimy, by na kolędzie w miarę możliwości była cała rodzina.. Dzieci i młodzież przygotują zeszyt od religii. W czasie wizyty duszpasterskiej będziemy poruszali sprawy związane z naszą obecnością w życiu parafii. Na ile jesteśmy zaangażowani w życie parafii? Jest okazja do bliższego przyjrzenia się naszej obecności w życiu parafii. Gorąco prosimy, tak zresztą jak w poprzednich latach, by parafianie przyjechali  po księdza, a po kolędzie odwieźli lub odprowadzili na plebanię. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczamy na spłatę nagłośnienia i prac z tym związanych
 9. W czasie kolędowym – styczniu – Msza św. wieczorna tylko w środę, sobotę i niedzielę. W styczniu, ze względu na trwające kolędy, biuro parafialne w środę nieczynne.
 10. Podziękowanie za ofiarowane choinki i wstawienie ich. Co roku ci sami parafianie są zaangażowani i dla nich te szczególne słowa uznania..
 11. Orientacyjny plan kolęd jest wywieszony w kruchcie kościoła. Zastrzegamy sobie jednak prawo do zmiany z powodu sytuacji, których nie można wcześniej przewidzieć. Właściwy będzie podawany w niedzielę z tygodniowym wyprzedzeniem.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Henryk Stanek l. 73 z O. Konst. 3 Maja; śp. Zbigniew Miszewski 64 z O. Piastów. Oraz śp. Brunon Schmidt l. 74 z O. Konst. 3 Maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…