Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2015

  1. Za składane ofiary na dokończenie iluminacji kościoła oraz wpłacane dniówki serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj przed kościołem ofiary zbierają przyjaciele i znajomi uczniów ze specjalnego Ośrodka Wychowawczego na zrealizowanie „Podróży Marzeń” do Fatimy.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30…
  4. Jutro w poniedziałek Święto N. M. Panny Matki Kościoła – nasz parafialny odpust. Msze św. o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; oraz suma odpustowa o godz. 17.00 którą odprawi kan. Konrad Baumgart. Dla wielu z nas to normalny dzień pracy, znajdźmy jednak chwilę czasu, by w  tym dniu przyjść do kościoła.  Dzieci przyjęte w tym roku do I-szej Komunii św. przyjdą wraz z rodzicami na sumę odpustową na godz. 17.00 ubrane w stroje komunijne.
  5. W najbliższych dniach przed południem są jeszcze wolne intencje mszalne.
  6. W dniach od 30 maja do 7 czerwca odbywać się będą Starogardzkie Dni Rodziny. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Finałem tych dni będzie wspólna modlitwa Rodzin w sobotę 6 czerwca w parafii św. Katarzyny i Marsz dla Życia 7 czerwca, gdzie zamanifestujemy nasz szacunek dla życia, które jest Bożym darem od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zakończy się Mszą św. w parafii św. Wojciecha. Po Mszy odbędzie się festyn parafialny. Program Starogardzkich Dni Rodziny umieszczony jest na plakacie
  7. Serdecznie zachęcamy do udziału w II turze wyborów na urząd prezydenta naszego kraju. Św. Jan Paweł II w adhortacji „Christifideles laici” przypominał, że udział w wyborach jest obowiązkiem wszystkich i każdego, niezależnie od argumentów, które mogą przemawiać za tym, żeby się polityką nie interesować i nie zajmować. O obowiązku głosowania mówi też Katechizm Kościoła Katolickiego. Pamiętajmy, że nasza wyborcza absencja nie jest postawą neutralną, lecz w jakimś stopniu wpływa na ostateczny wynik wyborów.
  1. W minionym tygodniu do Domu Pana odeszła śp. Maria Rogowska O.K. 3 Maja lat 64 natomiast we wtorek o godz. 9.00 pogrzeb śp. Henryka  Schramke  72 z Rokocina. WIECZNY ODPOCZYNEK…