Ogłoszenia parafialne

Pętla indukcyjna

             

             

 

Nasza parafia, w dniach od 28. 01 do 03. 02 . 2018 r. organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Śladami Chrystusa. Koszt pielgrzymki to 3390 zł plus 90 dolarów za bilety wstępu. W programie m. in.: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, wjazd na Górę Tabor i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w rzece Jordan, w miejscu, gdzie chrzest przyjął Jezus. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablotach ogłoszeń. Zapisywać można się w zakrystii bądź bezpośrednio u ks. Michała.   http://nmpmk.com.pl/pielgrzymka-do-ziemi-swietej/

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  15.10.2017

  1. Za składane ofiary i wpłacane dniówki składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zbiórka do puszek przeznaczona na obiady dla dzieci dzisiaj przed kościołem.
  3. Za pomoc przy sprzątaniu kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Przed nami listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Można składać intencje na Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawimy w każdy piątek listopada. tj: 3, 10, 17 i 24 o godz.18.00. Zdrowaśki za zmarłych przyjmujemy po każdej Mszy św.
  5. W październiku, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona dla ludności Meksyku dotkniętej przez trzęsienie ziemi.
  7. W niedzielę 22 października od godz. 18.00 do poniedziałku  23 października do Mszy św. wieczornej w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Przez całą dobę bez przerwy będzie odmawiany różaniec. Zachęcamy do tej formy pobożności.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Fojut l. 59 . Wieczny odpoczynek.

Od piątku 13 października 2017 r. do 29 października 2017 r. można oddać swój głos na wybrany projekt w Urzędzie Miasta pt. „BUDŻET OBYWATELSKI 2017”. Parafia św. Mateusza złożyła projekt nr. 6 „Odnowa Pomnika świętego Jana Pawła II”. Pragniemy odnowić teren, cokół i wykonać odlew w brązie figury Ojca Świętego w ramach projektu nr. 6, co niewątpliwie upiększy nasz Starogardzki Rynek. Apelujemy do WSZYSTKICH parafian Dekanatu Starogardzkiego o wsparcie projektu nr. 6. Głosy należy składać w Urzędzie Miasta na parterze w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do 15.30, w piątki w godz. od 7.30 do 14.00 oraz w ratuszu na Rynku w soboty i niedziele w godz. od 8.00 do 13.00. Za oddanie głosu wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Natomiast w naszym regionie możemy głosować na 2 projekty – projekt rejonowy nr 3 i projekt ogólno miejski nr 9. Autorzy projektu chcą wybudować na Osiedlu Wiejska Park do techniki jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce czy hulajnodze oraz poprawić bezpieczeństwo dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 poprzez instalację nowoczesnego monitoringu.