Ogłoszenia parafialne

Pętla indukcyjna

       

 

                          

   

 V NIEDZIELA WLK. POSTU   18.03.2017

 1. Za składane ofiary specjalne i wpłacane dniówki składamy – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, natomiast dla dorosłych z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na obiady dla dzieci.
 4. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie,
 5. W poniedziałek, wtorek i środę w naszym mieście trwają rekolekcje dla Szkół Podstawowych i młodzieży Gimnazjum.
 6. W środę 21 marca br spotkanie dla rodziców dzieci klas III o godz. 18.00.
 7. Bardzo prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty. W tym tygodniu pół godz. przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi. Ponadto w środę jest spowiedź w Mił. Bożym; w piątek w kościele św, Mateusza; w sobotę na Łapiszewie.
 8. W przyszłą niedzielę, tak jak w zeszłym roku, orgaznizowany jest przez młodzież i dzieci kiermasz wielkopostny podczas, którego będzie można nabyć palmy oraz inne różne pamiątki.
 9. Prosimy o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego..
 10. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. błogosławimy palmy.
 11. Chłopcy, którzy pragną służyć P. Bogu jako ministranci, proszę, by zgłaszali się w zakrystii.
 12. Serdeczne Bóg zapłać parafianinowi, za ofiarowany nam paschał.
 13. W Niedzielę Palmową w Kościerzynie odbędzie się zjazd młodzieży naszej diecezji. W programie przewidziana jest Msza św. procesja z palmami, koncert Ewangelizacyjny i poczęstunek. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek. Prosimy o zapisywanie się młodzieży w zakrystii. Koszt 15 zł.
 14. Za tydzień, w niedzielę palmową, kończymy tegoroczną akcję Caritas – jałmużna wielkopostna 2017. Prosimy o przyniesienie swoich wielkopostnych ofiar zbieranych do specjalnych tzw. Skarbonek Miłosierdzia, które na początku Wielkiego Postu były przez nas rozdawane, bądź jeżeli ktoś takiej Skarbonki nie ma, a chciałby się włączyć w to dzieło, w kopertach. Chcemy, by te nasze datki, będące równowartością drobnych przyjemności, których sobie odmawialiśmy w poście, trafiły jeszcze przed świętami do potrzebujących.
 15. W minionym tygodniu do Domu Ojca powrócili: śp. Sabina Szynalewska l. 47;  Adam Pawelec l. 60;  Jerzy Grabowski l. 62;  Albin Ehlas l. 80;  Gerard Serocki l. 81. Wieczny odpoczynek…