Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  20.04.2014

 

  1. Dzisiaj radosne święto  Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy  parafianom, gościom, oraz wszystkim, którzy biorą udział w życiu naszej parafii, by radość Baranka Wielkanocnego dotarła do każdego serca. Niech wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje i jest obecny wśród nas, przenika nasze myśli i będzie obecna w naszym życiu.
  2. Dzisiaj w naszej parafii chrzest, następny termin chrztu to niedziela 11 maja.
  3. Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Jutro drugi dzień świąt. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Kolekta  z Drugiego Święta przeznaczona jest na  Katolicki Uniwersytet Lubelski
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 spotkanie Żywego Różańca Świętego natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.. Przypominamy że w każdy wtorek o godz. 17.00, modlimy się do Bożego Miłosierdzia, na te modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy za paschał, który co roku otrzymujemy od tych samych darczyńców, za pamięć i serce ogromne Bóg zapłać.
  7. 7.     Collegium Marianum -  Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie organizuje w najbliższą sobotę tj. 26 kwietnia w godz. od 10.00 – 13.00 Dzień Otwarty Szkoły W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Uczniowie przedstawią również krótki program artystyczny, ukazujący niektóre propozycje szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie.
  8. 8.     W niedzielę 27 kwietnia w godz. od 11.00 – 17.00 na terenie Starogardzkiego Centrum Kultury odbędzoe się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „ Pomóż Izie i innym – Starogard Gdański”. Podczas Dnia  Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji.